Türkiye Cumhuriyeti

Mainz Başkonsolosluğu

Konuşma Metinleri

TDU-RLP İşadamları Derneği Yeni Yıl Resepsiyonu Selamlama Konuşması, 27.01.2012

Öncelikle sizlere, burada bulunan tüm Türk ve Alman dostlara, Sayın Milletvekilleri Doris Barnett ve Günther Ramsauer‘e, Hükümetin Uyum Sorumlusu Sayın Mikel Vinsenteye, Başbakan temsilcisi Sayın Hans-Yürgen Seimetz’e iyi bir yeni yıl diliyorum. Sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Yeni yılın tüm dünyaya, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Ayrımcılığın, ırkçılığın ve terörün her türünün ortadan kalktığı, dostluk ve sevginin hüküm sürdüğü bir dünya diliyorum.

Almanya’daki Türk toplumunun son yıllarda yükselttiği başarı çıtasının, fırsat eşitliği alanında sunulacak imkanlarla, daha da yükseldiği bir yeni yıl diliyorum.

Çok kısaca bu akşamın evsahiplerine değinmek istiyorum. Ben 2010 ağustos sonunda göreve başladığımda genç işadamlarından oluşan bir derneğin kurulduğunu basından öğrenmiştim. Daha sonra, pek çok vesileyle kendilerini yakından tanıma fırsatım oldu.Ludwigshaven’dan Strazburg’a, İstanbul’dan Paris’e, Mainz’dan Ankara’ya kadar, ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel her alanda dinamik bir dernekle muhatap olduğumun farkına varmam çok zaman almadı.

TDU-Rheinland Pfalz’a, başkanına, üyelerine ve ortaklarına başarılarının devamını diliyor, böyle bir etkinliğe imza attıklarından dolayı kendilerini kutluyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.