Türkiye Cumhuriyeti

Mainz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine Ilişkin Duyuru-yurtdışı Seçmen Kütüğü , , 13.03.2015

Sayın Vatandaşlarımız,

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde bulunduğunuz ülkede kurulacak sandıklarda oy kullanabilmeniz için "Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmanız, bunun için de adres beyanında bulunmanız gerekmektedir.

 “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olup olmadığınızı Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesinden (https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/index.html) kontrol etmeniz mümkündür.

 Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/index.html internet adresinden kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 14 Mart 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında Büyükelçiliklerimizin Konsolosluk Şubelerine ve Başkonsolosluklarımıza şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.