Türkiye Cumhuriyeti

Mainz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Yarışma Duyurusu (anadilin Önemi) , 19.02.2013

Başkonsolosluğumuz  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları çerçevesinde  öğrenciler arasında şiir,  düz yazı ve  resim yarışması düzenleyecektir.

 

Rheinland Pfalz ve Saarland eyaletlerinde eğitim gören ve anadili Türkçe olan tüm öğrencilerin katılabileceği yarışmaya ilişkin bilgiler  aşağıda sunulmuştur:

 

-Konu  : Anadilin önemi

 

-Katılım: Yarışmaya son katılım tarihi  12 Nisan 2013’tür.  

 

Şiir yarışmasına 8., 9. ve 10. sınıf öğrencileri katılabilecektir. (14-16 yaş grubu)

 

Kompozisyon / düz yazı yarışmasına 5., 6. ve 7. sınıf öğrencileri     katılabilecektir. Kompozisyon / düz yazı bir sayfayı geçmeyecektir. (11 -14 yaş grubu)

 

Resim yarışmasına 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri katılabilecektir.  (6 ila 10 yaş arası)   Çalışmalar yarım resim kağıdına (35 cm x 50 cm –DIN A3) yapılacaktır. Suluboya veya pastel boya kullanılacaktır.

 

-Tüm  eserlerin arka sayfasına yarışmacı öğrencinin

           

Adı, Soyadı,

Doğum tarihi,

Okulu, Sınıfı ve (varsa) Türkçe Öğretmeninin Adı, Soyadı,

İletişim bilgileri yazılacaktır.

 

-Eserlerin  T.C. Mainz Başkonsolosluğu’na    (An der Karlschanze 7 Mainz, 55131)  elden  veya posta yoluyla iletilmesi mümkündür.

 

Yarışmaya her kategoride dereceye giren ilk üç öğrencinin  ödülleri 23 Nisan 2013 günü Başkonsolosluğumuzda yapılacak kutlama esnasında takdim edilecektir.İlave bilgi   konsulat.mainz@mfa.gov.tr  adresinden  temin edilebilir.

 

Saygıyla duyurulur.