Türkiye Cumhuriyeti

Mainz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başarılı Öğrencilerin Ödüllendirilmesi , 04.05.2011

 Tarih: 4 Mayıs 2011
 Sayı: 2011/15
 

            Rheinland-Pfalz ve Saarland Eyaletlerindeki toplumumuzun eğitim alanındaki başarılarını arttırmaya yönelik çalışmalar kapsamında “gymnasium” düzeyinde yüksek mezuniyet notuyla mezun olan Türk veya Türk kökenli iki gencimizin, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi  2010-2011 eğitim dönemi sonunda ödüllendirilmesi planlanmaktadır.

 

Diğer yandan, bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan çeşitli faaliyetler çerçevesinde, 2011 yılında lise (gymnasium) eğitimini tamamlayan gençlerimizin isim ve iletişim bilgilerine de ihtiyaç duyulmaktadır.  Bu bilgiler her iki Eyaletin Eğitim Bakanlıklarından da talep olunmuştur. 

 

Değerli vatandaşlarımızın, kendi çevrelerinde veya mensubu oldukları dernekler vasıtasıyla tespit edebilecekleri lise mezunu gençlerimize ait bilgileri, not ortalamalarıyla birlikte,  Başkonsolosluğumuzun e-posta adresine (konsulat.mainz@mfa.gov.tr) veya Eğitim Ataşeliğine (Tel: 6131-831784) iletmeleri önemle rica olunur.

 

Ayrıca, vatandaşlarımızın sözkonusu bilgi talebimizin toplumumuza en geniş şekilde duyurulmasında Başkonsolosluğumuza yardımcı olmaları şükranla karşılanacaktır.

 

Saygıyla duyurulur.