Bendorf, Koblenz ve çevresinde lise eğitimini başarıyla tamamlayan gençleri ödüllendirme etkinliği

Aslan Alper Yüksel 05.10.2013
Değerli Gençler,
Değerli Veliler
Saygıdeğer Veliler Derneği yöneticileri,

Böyle güzel bir etkinliğe beni de davet etmiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bence bu etkinlik hem burada hazır bulunan başarılı gençlerimizin hem de anne ve babaları olarak sizlerin gurur duyması gereken bir etkinlik. Hayatın önemli dönüm noktaları vardır. Liseden mezuniyet bunların arasında başlarda gelmektedir. Zira, başarıyla tamamlanan bir sürecin tescili ve aynı zamanda bundan sonraki kaydedilecek başarıların müjdecisi olan bir aşamadır.

Bendorf, Koblenz ve çevresinde yaşayan toplumumuzun bunun idrakiyle böyle bir faaliyete imza atması, toplumumuzun, geleceğine de sahip çıkması anlamında çok önemlidir. Dolayısıyla Bendorf Veliler Birliğini kutlamak istiyorum.

Sağlanan başarı burada bulunan pırıl pırıl gençlerimizin başarısı olduğu kadar onların eğitimiyle ilgilenen anne-babalarının da başarılarıdır. Gençlerimizin anne babaların ve öğretmenlerini de tebrik ediyorum.

Ben de önümüzdeki sene liseden mezun olmayı planlayan bir çocuğun velisi olarak, bu sürecin ne kadar zorlu ve aynı zamanda ne kadar tatmin edici bir süreç olduğunu farkındayım. Kendi adıma bir husus daha ilave etmek gerekirse çocuğumun dünyanın neresinde okursa okusun anadilini ve anadilinin yanı sıra öğrendiği diğer yabancı dillere de hep önem vermesini istedim. Zira, çocuklarımızın bundan sonraki mesleki tercihleri ne olursa olsun veya hangi faaliyetle iştigal edecek olurlarsa olsunlar, en önemli avantajları lisanları olacaktır diye düşünüyorum.

Bendorf Veliler Birliği’nin bu bölgede gençlerimizin Alman sistemindeki başarı düzeyi kadar anadili eğitimiyle de ilgili faaliyetler gerçekleştirildiğini biliyorum ve kendilerini bu nedenle de tebrik ediyorum.

Son olarak, bildiğiniz üzere, her sene Büyükelçiliğimizin öncülğünde Rheinland-Pfalz ve Saarland eyaletlerinde en yüksek puan alan gençlerimizi ödüllendiriyoruz. Bu sene de aranızda yüksek puan alan gençlerin irtibat bilgilerini Başkonsolosluğumuza iletmelerini rica ediyorum.

Başarıya imza atan gençlerimizin bu seneki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna da davetli olduğunu belirtmek istiyorum. Zira biz sizlerle gurur duyuyoruz.

Hepinize sevgilerimi sunuyor ve gençlerimizin başarılarının devamını diliyorum.

Atatürk

Sibel Müderrisoğlu Başkonsolos
Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

Başkonsolosluğumuz 1 Mart 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçmiştir. Tüm konsolosluk işlemleri için https://www.konsolosluk.gov.tr web adresi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Vatandaş işlem saati acil durumlar hariç saat 16:00 itibariyle sona ermektedir.
1.1.2021 Yeni Yıl
15.2.2021 16.2.2021 Yerel Tatil /Karnaval
2.4.2021 5.4.2021 Yerel Tatil/ Paskalya
13.5.2021 Yerel Tatil/ Hz. İsa'nin göğe yükselişi (Christi Himmelfahrt)
24.5.2021 Yerel Tatil/ Küçük Paskalya (Pfingstmontag)
3.6.2021 Yerel Tatil/ Yortu Bayramı (Fronleichnam)
20.7.2021 Kurban Bayramı 1. Günü
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
24.12.2021 Yerel Tatil/ Noel Gecesi
31.12.2021 Yılbaşı Gecesi