Faszination Turkei -Mainz Frankfurter Hof'da düzenlenen tanıtım etkinliği

Aslan Alper Yüksel 05.05.2013
Değerli konuklar hoş geldiniz.

Türkiye ile Almanya arasındaki güzel buluşmalara bir yenisini eklemek istediğimiz için, ve sizlerle bir arada olmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz.

Bizleri yalnız bırakmayıp, Pazar akşamınızı ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
Yaklaşık üç seneden bu yana Mainz’da ikamet eden bir Türk olarak ve belki de Almanya’da çok daha uzun sürelerdir yaşayan insanlarımız adına şunu eklemek istiyorum.

Biz Türkler hem yaşadığımız, hem de geldiğimiz yerlere tutkuyla gönülden bağlanırız.
Gölgesi Ren nehrine yansıyan bulutlara da ; Kızılırmak’tan, Sakarya’dan Fırat’tan akan suyun sesine de hayranlık duyarız.

Türkiye’ye gittiğimizde Almanya’yı, Almanya’ya geldiğimizde Türkiye’yi özleriz.
Ve bu duygular insana mahsus duygulardır. Ülkemizde yerleşmiş olan onbinlerce Almanın da benzer duyguları paylaştığına eminiz.

Tınılarımız, klasikten moderne, pop müziğinden sanat müziğine kadar Anadolu’yuı yansıtır. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle Anadolu’nun çeşitliliğini hissedersiniz.
Çünkü, yöresi neresi olsun aynı türküyle göz yaşı dökenlerin, aynı türküyle düğün yapanların, çoşkularını ve özlemlerini gizlemeyenlerin ülkesidir Türkiye.

Bu akşam bu özlem ve çoşkumuzu sizinle paylaşmaktan gurur duyuyorum.
Sözlerime son verirken bu akşamki organizasyonda emeği geçen mesai arkadaşlarıma, ülkemizden gelen değerli sanatçılara ve evsahipliği yapan Frankfurter Hof Mainz’a teşekkür ediyorum.
Bu çerçevede, bu akşamki etkinliğe desteklerini esirgemeyen Airport Otel’in sahibi Sayın Safi Erbaş’a, Doğan Market’in sahibi Sayın Hasan Doğan’a, ENSE şirketler grubu sahibi Sayın Ender Önder’e, Sarar İzolasyon Malzemeleri şirketin sahibi Sayın Yüksel Sarar’a, Yücel Elektro şirketin sahibi Sayın Mehmet Yücel’e ve TOBA şirketin sahibi İsmail Torun’a ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Son olarak aramızda bulunan Türk ve Alman basın mensuplarına da teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum.

Atatürk

Sibel Müderrisoğlu Başkonsolos
Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

Başkonsolosluğumuz 1 Mart 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçmiştir. Tüm konsolosluk işlemleri için https://www.konsolosluk.gov.tr web adresi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Vatandaş işlem saati acil durumlar hariç saat 16:00 itibariyle sona ermektedir.
1.1.2021 Yeni Yıl
15.2.2021 16.2.2021 Yerel Tatil /Karnaval
2.4.2021 5.4.2021 Yerel Tatil/ Paskalya
13.5.2021 Yerel Tatil/ Hz. İsa'nin göğe yükselişi (Christi Himmelfahrt)
24.5.2021 Yerel Tatil/ Küçük Paskalya (Pfingstmontag)
3.6.2021 Yerel Tatil/ Yortu Bayramı (Fronleichnam)
20.7.2021 Kurban Bayramı 1. Günü
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
24.12.2021 Yerel Tatil/ Noel Gecesi
31.12.2021 Yılbaşı Gecesi