10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

Aslan Alper Yüksel 10.11.2012
Sevgili Çocuklar, Değerli Anne Babalar, Değerli Dernek Temsilcileri, Değerli Çalışma Arkadaşlarım, Değerli Öğretmenler

Bir 10 Kasım Atatürkümüzü anma töreninde daha beraberiz. Bu törene katılımınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.
Atatürkümüz geride bıraktığı eserleriyle milletimizin kalbinde hiç bitmeyecek bir sevgiye imza atmıştır.
Bu nedenle de ebediyete kadar bu milletin kalbinde yaşayacaktır.
Atatürk’ün tüm güçlüklere rağmen zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı, tarih sayfalarında milletimizin şanlı bir destanı olarak yerini almış ve O’nun ülkemiz için hayal ettiği aydınlık geleceğin ilk adımını oluşturmuştur.
Atatürk milletimizin ortak değeridir. Her türlü dar bakış açısının üzerindedir.
Attığı temeller doğrultusunda kurulan Cumhuriyetimiz, onun ortaya koyduğu hedefleri yakalama yönünde ilerlemektedir.
“Gazi Mustafa Kemal’in; ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir, benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız bu kâfidir ’sözlerini ben bu törende hazır bulunan çocuklarımız bakımdan değerlendirmek istiyorum.

Zira Atatürk’ün bize bıraktığı miraslardan biri geleceğimizi de yüksek amaçlar doğrultusunda şekillendirmek, belirlediğimiz hedefler temelinde özgüvenle ve kararlılıkla mücadeleye devam etmektir.
Burada birazdan şiirler okuyacak plan güzel çocuklarımız ve onların arkadaşları dolayısıyla, biz geleceğe de güvenle bakıyoruz.
Almanya’daki çocuklarımız Almanya’daki toplumumuzun geleceğidir.
Sevgili çocuklar biz büyükleriniz geçmişe nasıl gururla bakıyor isek, geleceğimize de, sizin sayenizde, güven ve umutla bakıyoruz.
Siz de kendinize güven duyunuz. Kendinize yüksek hedefler belirleyiniz ve bu hedeflere ulaşmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyiniz.
Karşınıza çıkan tüm zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Çünkü sizler Atatürk gibi büyük dehalar, büyük liderler yetiştiren bu yüce milletin çocuklarısınız.
Bu düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 74. Yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Aziz ruhları şad olsun.

Atatürk

Sibel Müderrisoğlu Başkonsolos
Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

Başkonsolosluğumuz 1 Mart 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçmiştir. Tüm konsolosluk işlemleri için https://www.konsolosluk.gov.tr web adresi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Vatandaş işlem saati acil durumlar hariç saat 16:00 itibariyle sona ermektedir.
1.1.2021 Yeni Yıl
15.2.2021 16.2.2021 Yerel Tatil /Karnaval
2.4.2021 5.4.2021 Yerel Tatil/ Paskalya
13.5.2021 Yerel Tatil/ Hz. İsa'nin göğe yükselişi (Christi Himmelfahrt)
24.5.2021 Yerel Tatil/ Küçük Paskalya (Pfingstmontag)
3.6.2021 Yerel Tatil/ Yortu Bayramı (Fronleichnam)
20.7.2021 Kurban Bayramı 1. Günü
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
24.12.2021 Yerel Tatil/ Noel Gecesi
31.12.2021 Yılbaşı Gecesi