Türk ve Alman işadamlarına Başkonsolosluğumuzda verilen resepsiyon

Aslan Alper Yüksel 17.06.2011
SİZLERLE DAHA ÖNCE CESITLI VESILELERLE BİR ARAYA GELDIK. BUGÜN BASKONSOLOSLUGUMUZU ONURLANDIRMANIZ AYRICA MUTLULUK VERDİ.

BU RESEPSIYONU SIZLERLE DAHA YAKIN ILISKILER ICINDE BULUNMA ISTEGIMIZIN VE CALISMALARINIZI TAKDIR ETTIGIMIZIN BIR GOSTERGESI OLARAK KABUL ETMENIZI ISTIYORUM.

SIZLERIN MEVCUDIYETI BIZIM CALISMALARIMIZ ACISINDAN KILIT ONEM TASIYOR.ZIRA KOKENI VEYA UYRUKLUGU NE OLURSA OLSUN GIRISIMCILER ULKELER ARASINDAKI ILISKILERIN ILERI DUZEYE GOTURÜLMESİNDE BÜYÜK ROL OYNUYOR. KURULAN TICARI ve EKONOMIK ILISKILER INSANI VE KULTUREL KÖPRÜLER DE OLUSTURUYOR.

DIGER YANDAN, SAHIP OLDUGUNUZ GENIS VIZYON, POTANSIYELLERI GORMENIZI VE GEREKTIGINDE SIYASI KARAR ALICILARA DA ISIK TUTMANIZI SAGLIYOR.
Ve BU HUSUSLAR TÜRKIYE –ALMANYA ILISKILERI SOZKONUSU OLDUGUNDA DAHA DA ANLAMLI HALE GELIYOR. BİRİSİ AVRUPANIN EN GUCLU EKONOMISI, DİGERI AVRUPANIN EN HIZLI BUYUYEN EKONOMISI.

AB İLE EKONOMISINI BUTUNLESTIRMIS, DOGU- BATI- ve KUZEY- GUNEY- EKSENLERINDE, KESISME NOKTALARINDA BULUNAN BIR TURKIYE SOZKONUSU.

AVRUPA’YA DA YATIRIMLAR YAPARKEN YENI BOLGELERDE TEK BASINA VEYA ORTAKLARLA IS YAPMA YETENEGINI COKTAN ISPATLAMIS BİR TÜRKİYE VE HER İKİ ÜLKEYE DE SEVGI BESLEYEN 3 MİLYON KİŞİ SOZKONUSU.

ARAMIZDA BUNU IYI DEGERLENDIREN VE BU VIZYONLA ONUMUZDEKI AYLARDA TÜRKİYE’YE ISADAMLARI HEYETLERİ GOTURECEK OLAN RHEINLAND PFALZ EKONOMI BAKANLIGI SOZCUSU BAY JÜRGEN WEILER DA BULUNUYOR, KENDISINDEN BU HUSUSTA KISACA BILGI VERMESINI RICA ETTIK VE BİZİ KIRMAYIP KABUL ETTI.

DIGER YANDAN, ISADAMLARININ, İSKADINLARININ GİRİŞİMCİLERİN TOPLUMSAL-KÜLTÜREL KONULARDA DA ONEMLI FONKSIYONLAR VAR. BU BAKIMDAN JURGEN WEILER DAN SONRA ARAMIZDA BULUNAN UC DIGER KATILIMCI GÖCMENLERE MESLEK EGITIMIYLE ILGILI YURUTTUKLERI BAZI PROJELER HAKKINDA KISACA BILGI VERECEKLER.

Göç ve Uyum Meclisi Başkanı ve ISM Enstitüsü ÜYESİ Salim Özdemir:
Aynı Enstitüye üye Nilüfer Yalaz, Zaum adlı proje hakkında bilgi verecek
Rheineland Pfalz Türk-Alam işadamları ve IDA Derneği Genel Başkanı Ender Önder de projeleri hakkında blgi sunacak.

ENDER ÖNDER DEMİŞKEN, GECTIGIMIZ HAFTA LUDWIGSHAVEN’DA DUZENLENEN TURK ALMAN GUNU ORGANIZASYON KOMITESININ TUM UYELERINE VE FAALIYETI DESTEKLEYEN FIRMALARA HUZURLARINIZDA TEKRAR TESEKKURLERIMI SUNMAK ISTIYORUM. GERCEKTEN DE ISADAMLARININ SAGLADIKLAR DESTEK SAYESİNDE ORNEK BİR FAALİYET GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SON OLARAK YİNE ARAMIZDA BULUNAN IHK RHEINHESSEN TEMSILCISI Bay GÜNTHER JERTZ’E DE, BURADAKİ MEVCUDİYETLERİ NEDENIYLE TESEKKUR EDİYORUM. IHK Rhein Hessen’in Mart ayında DÜZENLEDİĞİ TÜRKİYE EKONOMİ GÜN BÜYÜK MEMNUNİYET UANDIRDI.
HEPINIZE TEKRAR HOŞGELDİNİZ DİYOR; İYİ VAKİT GEÇİRMENİZİ DİLİYORUM.

Atatürk

Sibel Müderrisoğlu Başkonsolos
Pazartesi - Cuma

08:30 - 16:30

Başkonsolosluğumuz 1 Mart 2016 tarihinden itibaren randevu sistemine geçmiştir. Tüm konsolosluk işlemleri için https://www.konsolosluk.gov.tr web adresi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Vatandaş işlem saati acil durumlar hariç saat 16:00 itibariyle sona ermektedir.
1.1.2021 Yeni Yıl
15.2.2021 16.2.2021 Yerel Tatil /Karnaval
2.4.2021 5.4.2021 Yerel Tatil/ Paskalya
13.5.2021 Yerel Tatil/ Hz. İsa'nin göğe yükselişi (Christi Himmelfahrt)
24.5.2021 Yerel Tatil/ Küçük Paskalya (Pfingstmontag)
3.6.2021 Yerel Tatil/ Yortu Bayramı (Fronleichnam)
20.7.2021 Kurban Bayramı 1. Günü
29.10.2021 Cumhuriyet Bayramı
24.12.2021 Yerel Tatil/ Noel Gecesi
31.12.2021 Yılbaşı Gecesi