Türkiye Cumhuriyeti

Mainz Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Türk Toplumunun Değerli Mensupları ve Saygıdeğer Alman Dostlarımız,

 

40 yıldan uzun bir süredir Mainz kentinde faaliyetlerini sürdüren Başkonsolosluğumuz, Rheinland-Pfalz ve Saarland eyaletlerinde yaşayan yaklaşık 150.000 Türk vatandaşının yanı sıra, Türk kökenli Alman vatandaşlarına da hizmet sunmaktadır.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Eğitim ve Din Hizmetleri Ataşeliklerimizle birlikte, Türk-Alman ilişkilerinin en önemli öğesi olan Almanya’daki Türk toplumuna konsolosluk hizmeti vermenin yanı sıra, uyum, eğitim ve diğer sosyal konulardaki sorunlarının giderilmesi, kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunması ve ülkemizin Alman dostlarımıza daha yakından tanıtılması da başlıca görevlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Halen Mainz’ın Weisenau semtinde bulunan Başkonsolosluğumuzun, Hechtsheim semtindeki yeni hizmet binasının inşasına ilişkin çalışmalarımız sürdürülmekte olup, önümüzdeki dönemde inşaata başlanılması öngörülmektedir.

 

Mevcut web sitemizin yanı sıra Facebook (https://www.facebook.com/mainz.bsk#!/mainzbsksayfasi?fref=ts) ve Twitter (https://twitter.com/tcmainzbsk) sayfalarımızdan da bize ulaşabilirsiniz. Her konuda ileteceğiniz görüş, yorum ve önerilerinizi memnuniyetle karşılayacağımızı ve bunun sizlere sunduğumuz hizmetin daha da iyileştirilmesi için bize yol gösterici olacağını özellikle vurgulamak isterim.

 

Şahsım ve Başkonsolosluğumuz personeli adına hepinize saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunarım.

 

Arif Eser TORUN

Başkonsolos